Pneumatic Seeder (new)

Sönmezler tarafından yeni geliştirilmiş olan yüksek hassasiyette ekim yapabilen havalı tip ekim makinasıdır. Diskli ve baltalı olmak üzere iki çeşiti vardır. İsteğe bağlı olarak aynı makina hem diskli hem de baltalı olarak kullanılabilmektedir. Her iki seçenekte de makina ekim hassasiyetinden bir şey kaybetmez. Bu şekilde ikinci bir makina yatırımı gerekmeden siz değerli çiftçilerimize avantaj sağlamayı hedefledik. Değişen tarla durumu ve ürün çeşitine bağlı olarak istediğiniz zaman küçük bir işlem ile Disk ya da Baltalı kombinasyonuna geçebilirsiniz.

Arttırılmış tohum ve gübre kapasitesi ile büyük oranda zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Hassas Ekim Hücresi
Yeni tasarımı ile Ekim Hücresi; küçük tohumlardan büyük tohumlara kadar geniş bir yelpazede kullanılabilmektedir. Bu değişkenlikte dahi ekim hassasiyetini kaybetmez. Ters vakum sistemi ile tohumların tam da olması gereken zamanda disk yüzeyinden ayrılmasını sağlar.

This image has an empty alt attribute; its file name is image-20.png

Plastik Gübre ve Tohum Kovası
Kapasitesi arttırılmış tohum ve gübre kovası sayesinde hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf edebilecek ve daha kazançlı olabileceksiniz.

This image has an empty alt attribute; its file name is image-21.png

Şaftlı Hareket Sistemi
MD Pnömatik ekim makinasında tekerleklerden alınan hareket tamamen şaftlar ile ekici hücreye aktarılmaktadır. Bu sayede tarla yüzeyindeki dalgalanma ekim hassasiyetine etki etmez ve sıra üzerine atılan tohumlar sürekli aynı aralıklar ile tarlayaya bırakılırlar.

This image has an empty alt attribute; its file name is image-23.png

Şanzıman Sistemi
Yeni geliştirilen şanzıman sistemi tohum ekimine büyük kolaylık getirmiştir. Küçük bir işlem ile tekerleklerden ekici üniteye giden iletim oranı değiştirilerek sıra üzerindeki tohum araları değitirilebilir. Özellikle gün içerisinde farklı tohumlar eken çiftçilerimiz için büyük kolaylık sağlar.

Şanzımanda 14 farklı kademe bulunmakla beraber tekerleklerdeki dişliler ve ayrıca farklı sayılardaki ekici diskleri de kullanarak oldukça geniş yelpazede tohumlar ekilebilir.

 

Diskli/Baltalı Seçeneği
MD Pnömatik ekim makinası aynı şasede hem diskli hem de baltalı ayak ile kullanılabilmektedir. Bu şekilde bir makinaya iki işlev kazandırılmıştır.

This image has an empty alt attribute; its file name is image-25.png

Ünite Kayma Sistemi


Anız Ekim Düzeni
Opsiyon olarak verilen Anız Ekim Düzeni kullanılarak minimum işleme ile anızlı tarlaya rahatlıkla ekim yapılabilmektedir. Bu şekilde büyük oranda zaman ve yakıt tasarrufu sağlanır.